Paslanmaz Çelik


AISI 304 Paslanmaz Çelik

304 kalite paslanmaz çelik, temel paslanmaz çelik kalitelerinden biri olup, en yaygın kullanılanıdır. … Bu paslanmaz çelik kalitesi; kimyasal bileşiminin, mekanik özelliğinin, kaynak yapılabilirliğinin ve korozyon-oksidayson direncinin fiyatına oranla çok iyi olması sebebiyle tercih edilir.

AISI 430 Paslanmaz Çelik

430 kalite paslanmaz çelik, ferretik paslanmaz sınıfına giren, düşük karbonlu ve yaklaşık %17 krom içeren bir paslanmaz çelik kalitesidir.

AISI 316 Paslanmaz Çelik

304 kalite paslanmaz çeliğin içerisine molibden ve daha fazla nikel eklenerek elde edilmiş gibi düşünebileceğimiz bir paslanmaz çelik kalitesidir. … Bu içerik sayesinde 316 kalite paslanmaz çeliklerin korozyona dayanımı sert koşullu ortamlarda dahi (deniz suyu, asidik sıvılar vs.) çok iyidir.

AISI 316L Paslanmaz Çelik

Oldukça yaygın kullanılan ve düşük karbonlu bir paslanmaz kalitesidir. … 316L kalite paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğin daha fazla molibden ve nikel içeren ve aynı zamanda düşük karbonlu versiyonu gibi düşünülebilir.

AISI 304L Kalite Paslanmaz Çelik

304 kalite paslanmaz çeliğin karbon oranı %0.03’ten az olan versiyonudur. … Temel özellikleri bakımından 304 kalite paslanmazla neredeyse birebir benzerlik gösteren bu paslanmaz çelik kalitesi, kaynağın yoğun olduğu yerlerde 304 kalite yerine önerilmektedir.